close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه

کفش هوشمند با دسترسی به GPS و قابلیت ارسال پیامک بسازید

آخرین ارسال های انجمن

کمی طاقت داشته باشید...
عنوان پاسخ بازدید توسط
2 718 mahdida
0 653 2alborz
کفش هوشمند با دسترسی به GPS و قابلیت ارسال پیامک بسازید

در ادامه

اگر تبلیغات کفش های هوشمند را در اینترنت دیده باشید، می دانید که بیشتر آنها روی اهدافی مثل سلامتی و تناسب اندام تمرکز دارند. اما قدم شمار و شمارشگر کالری ویژگی هایی هستند که در هر گوشی هوشمند و ساعت هوشمندی هم یافت می شود. اگر شما هم انتظارهای دیگری از کفش هوشمند دارید،کفش هوشمندی را یاد بگیرید که می تواند در شرایط اضطراری مختصات موقعیت شما را برای خانواده و دوستان ارسال کند!

این کفش هوشمند بیشتر کارکرد امنیتی دارد و به همین خاطر با تمام نمونه های موجود در بازار متفاوت است. وقتی این کفش ها پایتان باشند و پاهایتان را به شکل خاصی روی هم بیاندازید، موقعیت جغرافیایی شما برای خانواده تان ارسال می شود. اگر این پیام دریافت نشود هم اعضای خانواده می توانند با سیم کارت داخل کفش تماس بگیرند. بعد از دریافت تماس، کفش هوشمند تماس را قطع می کند و مختصات GPS جدید از طریق پیامک برایشان ارسال می کند.

در ساخت کفش هوشمند از یک الگوریتم ویژه با الگوی تشخیص ژست استفاده شده که می تواند پاهای روی هم افتاده را تشخیص بدهد. برای تشخیص پاهای رو هم افتاده از سنسور اثر هال و آهنربای نئودیمیمی استفاده می کنیم. این سنسور یک قطعه الکترونیکی سه پایه است که با تشخیص تغییر ولتاژ در پین sense طبق میدان مغناطیسی نزدیک به آن کار می کند. آهنربا و سنسور در کفش قرار می گیرند و وقتی کفش ها طوری قرار بگیرند که ولتاژ پین sense از مقدار مشخص شده بگذرد، برد آردوینو وارد کار می شود.

بعد از تشخیص این حالت در پاها، فرایند ارسال اطلاعات GPS موقعیت به یک سرور ریموت به وسیله آردوینو فعال می شود. ضمن اینکه شما می توانید آپدیت ها را به صورت همزمان روی گوگل مپ ببینید.

برای ساخت کفش از MDF استفاده شده اما اگر به پرینتر سه بعدی دسترسی داشته باشید می توانید از فیلامنت های انعطاف پذیر برای ساخت کفش استفاده کنید. به این ترتیب استفاده از کفش به مراتب راحت تر می شود. البته با MDF هم فشار چندانی به پا نمی آید چون این قسمت از کفش را با متریال های دیگر می پوشانیم. اگر استفاده از پاشنه های مخصوص افزایش قد برایتان سخت نباشد، به راحتی می توانید این کفش ها را هم بپوشید.

در ویدیوهای زیر می توانید مراحل ساخت کفش هوشمند و ویژگی های آن را ببینید.

گام اول: وسایل مورد نیاز برای ساخت کفش هوشمند

 • برد آردوینوی Pro Mini
 • تراشه FTDI 3.3V– برای برنامه ریزی آردوینو
 • ماژول GPS و GMS Adafruit FONA 808
 • برد مدار چاپی دوطرفه
 • سیم کارت فعال – سیم کارت باید شارژ کافی داشته باشد.
 • تخته MDF ۶ میلیمتری
 • فویل آلومینیومی برای آنتن
 • کاغذ A4 سفید
 • سیم روکش دار
 • پورت شارژ ماده میکرو USB
 • باتری تخت ۳٫۷V 2100mAh
 • سنسور اثر هال

برای ساخت کفش هوشمند علاوه بر آشنایی با الکترونیک و برنامه ریزی آردوینو، باید با PHP هم آشنا باشید چون باید صفحه وب مخصوص نمایش آپدیت های ماژول GPS را بسازید.

گام دوم: شماتیک مدار کفش هوشمند

شماتیک مدار کفش هوشمند

شماتیک مدار کفش هوشمند

در تصویر بالا نسخه Eagle Cad شماتیک مدار کفش هوشمند را می بینید. برای ساخت این کفش ها لزوما نباید تمام جزییات شماتیک را درک کنید چون در گام های بعدی، مراحل را برایتان توضیح خواهیم داد. ضمن اینکه با استفاده از شبیه ساز مدار Autodesk بخش های مختلف شماتیک را با جزییات بیشتر در اختیارتان قرار می دهیم. این ابزار فهم و پیاده سازی مدار را به مراتب ساده تر می کند.

گام سوم: پین هدرها را به آردوینو لحیم کنید

آردوینو در مراحل انتهای کار روی برد مدار چاپی لحیم می شود. بنابراین قبل از شروع باید پین هدرهای نر را به برد آردوینو لحیم کنیم. برای اینکار از روش خاصی استفاده می کنیم که منجر به نازک شدن مدار می شود و در نتیجه برد راحت تر در کفش جا می گیرد.

معمولا پین ها مستقیما داخل سوراخ ها قرار می گیرند و به برد لحیم می شوند. در این حالت بخش پلاستیکی (سیاه رنگ) فضای زیادی اشغال می کند. ضمن اینکه ما از برد دوطرفه ای استفاده می کنیم که هیچ قطعه فلزی برای اتصال دو برد مدار چاپی به یکدیگر ندارد.

بنابراین برای لحیم کردن پین هدر به آردوینو، قسمت پلاستیکی را جدا می کنیم و سپس پین هدر را روی آردوینو لحیم می کنیم. به این ترتیب فضای قابل توجهی برای مراحل بعدی ذخیره می شود.

گام چهارم: طراحی برد مدار چاپی را پرینت کنید

فایل طراحی برد مدار چاپی را از لینک زیر دانلود کنید (رمز فایل saakhtani.ir است) و طبق مراحل زیر ‌آن را به PCB دوطرفه منتقل کنید:

 • فایل طراحی را روی کاغذ براق پرینت کنید.
 • طرح را با کمک اتو به هر دو طرف PCB منتقل کنید.
 • مطمئن شوید هر دو طرف PCB کاملا با هم تراز هستند.

این آموزش به صورت کامل به ساخت برد مدار چاپی دوطرفه نمی پردازد. با دنبال کردن تگ ساخت برد مدار چاپی  دوطرفه نیاز به دقت بیشتری دارد چون طرح باید در هر دو طرف برد کاملا تراز باشد.

 

گام پنجم: برد را اسیدکاری کنید

بعد از انتقال طرح به برد مدار چاپی نوبت به اسیدکاری می رسد که به روش زیر انجام می شود:

 • مقدار کافی آب و پودر اسیدکاری را با هم مخلوط کنید تا محلول اسیدکاری آماده بشود.
 • برد مدار چاپی را در محلول بیاندازید.
 • صبر کنید تا محلول عمل کند و تمام مس ها آب بشوند.
 • برد را از محلول بیرون بیاورید و با استون تمیز کنید.
 • در نهایت مسیرها را چک کنید و مطمئن شوید همگی به صورت کامل روی برد منتقل شده باشند.

اگر می خواهید فرایند اسیدکاری را سرعت بدهید، یک موتور DC ضدآب داخل مخزن محلول قرار بدهید. این موتور باعث می شود محلول همواره در گردش باشد و سرعت اسیدکاری را بیشتر می کند.

گام ششم: سوراخ های PCB را دریل کنید

با استفاده از یک مینی دریل، سوراخ های رو برد را طبق نقشه دریل کنید. برای اینکار می توانید از دریل مخصوص PCB استفاده کنید که قبلا آموزش ساختش را در سایت ساختنی خوانده اید.

گام هفتم: شیار سیم کارت را ایجاد کنید

در این پروژه از یک سیم کارت برای ارتباطات و دسترسی به GPRS و GMS استفاده می کنیم. می توانید سیم کارت را در ماژول FONA قرار بدهید و کارتان را ساده تر کنید. راه دیگر که دسترسی مداوم به سیم کارت را ساده تر می کند، اضافه کردن شیار به برد مدار چاپی است.

با دقت روی برد مدار چاپی یک علامت مستطیلی می بینید. دور تا دور این قسمت را سوراخ کنید تا بتوانید تکه مستطیلی را از برد جدا کنید. به این ترتیب شیار سیم کارت روی برد ایجاد می شود.

می توانید شیار را با ابزارهای بهتری هم ببرید اما اگر فقط به دریل دسترسی دارید، این روش هم پاسخگوی نیازتان خواهد بود. البته باید دقت کنید به سایر بخش های برد مدار چاپی آسیبی وارد نشود.

گام هشتم: قطعات SMD را روی برد لحیم کنید

کار لحیم کاری قطعات روی PCB را از قطعات ریز از جمله قطعات SMD آغاز می کنیم. در مجموع چهار قطعه SMD داریم که همگی باید سرجایشان روی برد لحیم بشوند. بهتر است برای لحیم کاری این قطعات از گیره لحیم کاری یا هویه گیره دار استفاده کنید.

گام نهم: آردوینو را لحیم کنید

لحیم کاری آردوینو روی PCB جزییاتی دارد که در متن و تصاویر به آنها اشاره نشده است. بنابراین توصیه می کنیم ویدیوی آموزشی را ببینید تا اشتباهی در این مرحله از ساخت کفش هوشمند رخ ندهد.

 1. قطعه پلاستیکی پین هدرها را سرجایشان قرار بدهید.
 2. پین هدرها را به آردوینو لحیم کنید.
 3. خیلی آرام آردوینو را روی برد مدار چاپی قرار بدهید و تا جایی که می شود آن را داخل سوراخ ها فرو کنید.
 4. در نهایت هم آردوینو را به برد لحیم کنید.

گام دهم: ماژول FONA را روی برد لحیم کنید

در این مرحله باید ماژول FONA 808 را روی برد مدار چاپی که ساخته اید، لحیم کنید. پین هدرها را تا جایی که می شود در سوراخ ها فرو کنید تا ماژول فضای کمتری اشغال کند. در ضمن باید لحیم را از هر دو طرف به برد بزنید.

گام یازدهم: آنتن GPS را بسازید

معمولا ماژول GPS یک آنتن هم ندارد اما به دو دلیل نمی توانیم از آن آنتن استفاده کنیم:

 • بهره این آنتن بسیار پایین است (حدود -۴dbi) که دریافت سیگنال ها از داخل پاشنه کفش را دشوار می کند.
 • ضخامت آنتن خیلی زیاد است و فضای زیادی در پاشنه اشغال می کند.

همین دو دلیل برای اینکه خودمان دست به کار بشویم و یک آنتن ساده بسازیم، کافی است. ساخت آنتن بسیار ساده است و با قرار دادن یک تکه کاغذ بین دو لایه فویل آلومینیومی انجام می شود.

برای ساخت آنتن به فویلی نیاز داریم که هم نازک باشد و هم آنقدر مقاوم باشد که در برابر ساییدگی و پارگی مقاوم بشود. ظروف فویلی بهترین انتخاب متناسب با این نیازها هستند. یک ظرف آلومینیومی پیدا کنید و به روش زیر آنتن GPS را بسازید:

 1. ظرف را صاف کنید تا یک ورق فویلی شکل بگیرد.
 2. کفی کفش مورد نظرتان را دربیاورید و شکل نیمه جلویی آن را روی فویل بکشید.
 3. با قیچی این قسمت را ببرید.
 4. حالا یک تکه دیگر از این نیمه جلویی با حاشیه ۲ سانتیمتری و از جنس کاغذ ببرید.
 5. دو لایه فویل و کاغذ را به ترتیبی که گفتیم بهم بچسبانید.
 6. یک سوراخ هم وسط آنتن ایجاد کنید تا سیم ها از آن رد بشوند.
 7. یک سیم به لایه فویل رویی و یک سیم به لایه فویل زیری لحیم کنید. فویل زیری صفحه GND آنتن و فویل رویی صفحه Patch آنتن خواهد بود.
در ساختنی بخوانید :  سنسور فشار پارچه ای با چهار حسگر مجزا بسازید

دقت کنید هیچ اتصالی بین صفحات GND و Patch وجود نداشته باشد. اگر این دو صفحه کوتاه بشوند، مدار داخلی ماژول FONA آسیب می بیند.

گام دوازدهم: کفی را بسازید

 1. ورق های MDF را بردارید و شکل پاشنه تان را رویش بکشید.
 2. جای باتری را هم درست این علامت ها، علامت بزنید.
 3. حالا دور شکل خارجی را ببرید.
 4. مراحل بالا را چهار بار تکرار کنید تا چهار لایه پاشنه ساخته بشود.
 5. این چهار لایه را با هم داخل گیره قرار بدهید.
 6. کاغذ سنباده را داخل ماشین پوست قرار بدهید.
 7. سنباده کشی را ادامه بدهید تا پاشنه ها به شکل دلخواه تان دربیایند.

کیفیت نهایی کفش هوشمند تا مقدار زیادی به کیفیت این پاشنه ها بستگی دارد. پس در ساخت آنها دقت کنید.

گام سیزدهم: سوراخ باتری را ببرید

 1. ابتدا یک سوراخ وسط پاشنه دریل کنید. این سوراخ باید آنقدر بزرگ باشد که تیغ اره از آن رد بشود.
 2. طرح دور باتری را با اره مویی ببرید.
 3. وقتی سوراخ وسط پاشنه ها کامل شد، داخل برش را سنباده بکشید.
 4. در نهایت هم باتری را داخل برش قرار بدهید تا مطمئن شوید جایش کاملا چفت است.

گام چهاردهم: شیارهای سیم آنتن را ببرید

روی لایه دوم پاشنه، یک شیار با عرض ۵ میلیمتر و عمق یک میلیمتر ایجاد کنید. این شیار که با کاتر ایجاد می شود، محل عبور سیم های آنتن GPS است.

گام پانزدهم: پورت شارژ را اضافه کنید

ماژول FONA 808 یک سیستم شارژ باتری لیتیوم یونی توکار دارد. در این مرحله می خواهید پورت شارژ این سیستم را با یک پورت میکروی دیگر گسترش بدهیم.

 1. سیم های مثبت و منفی USB به قطب های مربوطه لحیم کنید.
 2. این پورت را به پورت توسعه +۵V روی برد مدار چاپی لحیم کنید.
 3. یک شیار کوچک هم پشت پاشنه ها برای قرارگیری پورت شارژ ببرید.

گام پانزدهم: لایه های پاشنه را بهم بچسبانید

حالا هر چهار لایه MDF آماده هستند و می توانیم آنها را بهم بچسبانیم. به هر چهار لایه کمی چسب بزنید، لایه ها را روی هم بگذارید و آنها را با گیره ببندید تا خوب خشک بشوند. فراموش نکنید قبل از چسباندن لایه ها به یکدیگر، پورت شارژ را بین آنها قرار بدهید. قرار دادن پورت در شیار بعد از چسباندن لایه ها خیلی سخت می شود.

گام شانزدهم: موتور ویبراتور

برای اینکه کاربر مطمئن بشود بعد از روی هم انداختن پاها، فرایند ارسال موقعیت فعال شده از یک موتور ویبراتور استفاده می کنیم. وقتی پاهایتان را روی هم می اندازید، این موتور به مدت یک ثانیه می لرزد تا شما را از شروع فرایند امداد مطلع کند.

این موتور را می توانید از موبایل های قدیمی جدا کنید. موتور ویبراتور به پین ۱۳ برد آردوینو وصل می شود. این موتور جریان بسیار کمی مصرف می کند و به همین خاطر اتصال آن به پین های atmega328 مشکل چندانی ایجاد نمی کند.

در این لینک می توانید شبیه سازی این بخش از مدار را ببینید.

گام هفدهم: سنسور اثر هال را اضافه کنید

همانطور که گفتیم تشخیص حالت پاها توسط سنسور اثر هال و با تشخیص تغییر در میدان مغناطیسی ایجاد شده به وسیله آهنربای موجود در جفت دیگر کفش صورت می گیرد. این سنسور تغییرات میدان مغناطیسی را به مقادیر آنالوگی تبدیل می کند که آردوینو می تواند آنها را بخواند. اگر این مقادیر از آستانه تعریف شده بیشتر باشند، آردوینو فرایند ارسال موقعیت را شروع خواهد کرد.

ابتدا پین اوت مناسب سنسور اثر هال را در دیتاشیت پیدا کنید. به پایه های آن سیم جامپر لحیم کنید و اطلاعات را به روش زیر ایجاد کنید:

 • +Vcc به +۳٫۳V
 • GND به GND
 • Sense به پین آنالوگ ۱

دقت کنید که اتصالات برد مدار چاپی سنسور اثر هال به پین های مربوطه سیم کشی شده اند و راهنمای بالا فقط یک مرجع است. در ضمن باید به اتصالات کمی هیت شرینک استفاده کنید تا مدار کوتاه نشود.

در این لینک می توانید شبیه سازی این بخش از مدار را ببینید.

گام هجدهم: آنتن GPS را لحیم کنید

حالا باید آنتن GPS را به ماژول FONA لحیم کنید. پین GPS این ماژول پین ۳۵ است که نزدیک گوشه قرار دارد. دقت کنید هنگام لحیم کاری حتی یک میلی گرم لحیم هم به پین های مجاور نخورد چون کوتاه شدن مدار، تراشه SIM 808 را از کار می اندازد.

گام نوزدهم: کانکتور باتری و سوئیچ را اضافه کنید

کانکتور باتری این امکان را به شما می دهد که اگر لازم شد باتری را خیلی راحت تر جدا کنید. برای اتصال این کانکتور، ابتدا شیار کانکتور را روی پاشنه ایجاد کنید. سپس سیم های مثبت و منفی باتری را به کانکتور وصل کنید و کانکتور را در شیاری که ایجاد کرده ایم، بچسبانید.

در نهایت هم باید سوئیچ را اضافه کنید که می توانید شبیه سازی اتصال سوئیچ را در این لینک ببینید.

گام بیستم: آنتن GSM را اضافه کنید

آنتن GSM دومین آنتنی است که برای ساخت کفش هوشمند به آن نیاز داریم. برای ساخت این آنتن، کمی کابل روکش شده تهیه کنید و روکش را باز کنید. سیم هسته داخلی این کابل کار آنتن را خواهد کرد. روکش خارجی را به GND مدار وصل کنید تا از مدا محافظت کند.

گام بیست و یکم: کاور باتری را بسازید

برای اینکه وزن کاربر به باتری های داخل پاشنه آسیب نزند، باید یک صفحه کاور برای باتری ها طراحی کنیم. این محافظ وزن را روی پاشنه پخش می کند و نمی گذارد فشار مستقیما به باتری وارد بشود.

این صفحه محافظ را از جنس PCB فایبرگلس در ابعاد مناسب ببرید. در گوشه بالایی آن هم یک شیار برای عبور آنتن GSM ایجاد کنید.

گام بیست و دوم: کدهای آردوینو

در ادامه می توانید کدهای آردوینو را ببینید. دقت کنید که کدها را نباید در نرم افزار IDE کپی کنید. فقط از فایل ino کدها که در لینک زیر قرار دارد (رمز فایل saakhtani.ir است) برای برنامه ریزی آردوینو استفاده کنید.

 
در ساختنی بخوانید :  تیغ گرد ابزارتان را با این روش دوباره تیز کنید

گام بیست و سوم: شماره موبایل را در کدها وارد کنید

کفش هوشمند برای ارسال پیامک از سرویس GSM سیم کارت استفاده می کنتد. بنابراین باید شماره سیم کارت خودتان را در کدها وارد کنید. دقت کنید اینکار باید قبل از آپلود کدها انجام بشود.

کدها را در ویرایشگر نرم افزار باز کنید و دنبال خطوط زیر بگردید:

حالا شماره موبایل را با فرمت (شماره موبایل)(کد کشور)+ به جای ********** وارد کنید.

مثلا اگر شماره موبایل شماره موبایل شما ۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ و کد کشورتان ۱۱ باشد، کدها به شکل زیر درمی آیند:

گام بیست و چهارم: خدمات دیتا را تنظیم کنید

خدمات دیتا، خدماتی است که انتقال سیگنال های ارتباطی بین کاربران شبکه را فراهم می کند. این خدمات کاربران را قادر می سازد سیگنال های مورد نظرشان را بین اکسس پوینت های خاص انتقال بدهند.

هر اپراتور سیم کارت، تنظیمات APN خاصی برای خدمات دیتا دارد و کاربران برای استفاده از خدمات GPRS به این تنظیمات نیاز دارند.

در این مرحله باید تنظیمات APN اپراتور سیم کارت خودتان را پیدا کنید و آنها را در کدها وارد کنید. بعد از پیدا کردن تنظیمات در وب سایت اپراتور، دنبال خطوط زیر در کدها بگردید:

حالا APN خودتان را به جای *** وارد کنید.

گام بیست و پنجم: کدهای PHP

اسکریپت PHP کفش هوشمند را از لینک زیر دانلود کنید. در ادامه بیشتر درباره این اسکریپت توضیح خواهیم داد. فعلا فقط آنها را دانلود کنید و با ادیتور notepad++ باز کنید.

 

گام بیست و ششم: کلید API جاوا اسکریپت گوگل مپ را تهیه کنید

همانطور که در ابتدا گفتیم در این پروژه از سرویس گوگل مپ استفاده خواهیم کرد. و برای اینکار با یک کلید API نیاز داریم. روش تهیه این کلید بسیار ساده و البته رایگان است.

 1. به لینک توسعه دهنده گوگل بروید (اینجا).
 2. یک باکس با نام GET KEY می بینید؛ رویش کلیک کنید.
 3. نام پروژه تان را وارد کنید.
 4. روی Enable API کلیک کنید.
 5. حالا کلید API برایتان نمایش داده می شود که باید آن را جایی ذخیره کنید.

گام بیست و ششم: کلید را به کد PHP اضافه کنید

خط زیر را در اسکریپت PHP پیدا کنید:

این خط را با کلید API که از گوگل دریافت کرده اید، ویرایش کنید.

گام بیست و هفتم: وب سایت را تنظیم کنید

 

حالا به یک کامپیوتر میزبان برای ذخیره و اجرای این اسکریپت نیاز داریم. یکی از گزینه ها استفاده از یک کامپیوتر قدیمی، راه اندازی سرور Apache روی آن و ذخیره کدهاست. اما گزینه ساده تر استفاده از یک میزبان وب رایگان است. برای ساخت هاست رایگان به ترتیب زیر عمل کنید:

 1. به این آدرس بروید و یک اکانت رایگان بسازید.
 2. وارد حساب کاربری تان بشوید و دامنه خودتان را با نام دلخواه بسازید.
 3. با کلیک روی گزینه Go to CPanel وارد CPanel بشوید.
 4. بخش FILE MANAGER را پیدا کنید و یکی از سه گزینه موجود را انتخاب کنید (هر سه گزینه برای ما یکسان هستند).
 5. حالا به یک صفحه سرور FTP هدایت می شوید که باید در آن لاگین کنید.
 6. بعد از لود شدن صفحه، یک فایل جدید بسازید و اسکریپت PHP را در آن ذخیره کنید.
 7. فایل را با پسوند php ذخیره کنید.
 8. حالا به دایرکتوری که فایل php را در آن ذخیره کردید، برگردید (در فایل منیجر). یک فایل خالی با نام gps.php در این دایرکتوری بسازید. دقت کنید نام فایل خیلی مهم است و نباید آن را تغییر بدهید. این فایل مختصات جغرافیایی دریافتی از کفش هوشمند را ذخیره می کند و نقشه را براساس آنها ترسیم می کند.
 9. حالا فقط باید همه فایل ها را ذخیره کنید و از سایت خارج شوید.

گام بیست و نهم: سرور را در کدهای آردوینو وارد کنید

آدرس سرور شما با آدرس ما فرق دارد. بنابراین باید این قسمت از کدهای آردوینو را هم ویرایش کنید.

خط زیر را در کدها پیدا کنید:

 

آدرس خودتان را با آدرسی که در کدها می بینید، جایگزین کنید. بعد از آدرس سرور هم باید نامی که اسکریپت PHP را با آن ذخیره کرده اید، وارد کنید.

گام سی ام: کدهای آردوینو را آپلود کنید

برای آپلود کدها روی برد آردینو Pro Mini به یک تراشه FTDI ۳.۳ ولتی نیاز داریم. آردوینو را به کامپیوتر وصل کنید، تنظیمات لازم برای برد Pro Mini را در نرم افزار وارد کنید و در نهایت کدها را روی برد آپلود کنید.

اگر برای برنامه ریزی برد آردوینو Pro Mini به راهنمایی بیشتری نیاز دارید، آموزش برنامه ریزی بردهای آردینو را بخوانید. در ضمن به ولتاژ تراشه FTDI هم دقت کنید که حتما روی ۳.۳ ولت باشد چون در غیر این صورت به برد آردوینو آسیب خواهد زد.

گام سی و یکم: سرور را تست کنید

برای اینکه مطمئن شوید سرور درست طراحی شده و اطلاعات به آن ارسال می شود، آدرس زیر را در مرورگر وارد کنید:

اگر پیامی که در تصویر بالا می بینید برایتان نمایش داده شد، سرور درست کار می کند و می تواند آپدیت های موقعیت GPS را نمایش بدهد.

کفش هوشمند آماده است

 

حالا فقط باید پاشنه ای که خودتان ساخته اید را زیر کفی یک جفت کفش قرار بدهید و آهنربا را در جفت دیگر کفش فرو کنید. از این به بعد می توانید با خیال راحت این کفش ها را پایتان کنید و مطمئن شوید همیشه یک نفر از جایتان خبر دارد.

همانطور که دیدید ساخت کفش هوشمند بسیار ساده است و طراحی پیچیده ای ندارد. شما می توانید با روش های مختلف این کفش هوشمند ساده را ارتقا بدهید؛ مثلا کدها را بهینه سازی کنید، برنامه موبایل طراحی کنید یا پاشنه با با فیلامنت های منعطف پرینت کنید. شما چه پیشنهادی برای بهبود کفش هوشمند دارید؟
پست اعضا


موضوع: AVR,قابل ساخت,Arduino,

نویسنده:

تاریخ: یکشنبه 13 خرداد 1397 ساعت: 17:1

نظرات()

تعداد بازديد : 1

به این پست رای دهید:

بخش نظرات این مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

آمار

آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب : 490
کل نظرات : 63
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین : 0
تعداد اعضا : 2870
آمار بازدیدآمار بازدید
بازدید امروز : 139
بازدید دیروز : 168
ورودی امروز گوگل : 21
ورودی گوگل دیروز : 14
آي پي امروز : 62
آي پي ديروز : 68
بازدید هفته : 1,010
بازدید ماه : 456
بازدید سال : 1,269
بازدید کلی : 217,967
اطلاعات شما اطلاعات شما
آی پی : 66.249.66.207
مرورگر : Netscape 5.0
سیستم عامل :
امروز : یکشنبه 13 خرداد 1397

ورود کاربران

نام کاربری :
رمز عبور :

رمز عبور را فراموش کردم ؟

عضويت سريع

نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد